CNC Freesimine


Meie CNC freesimise teenus pakub täpsust, mitmekülgsust ja kvaliteeti. Olgu tegemist keerukate detailidega või suurte tootmispartiidega, meie kogenud meeskond ja tipptasemel seadmed suudavad täita teie freesimise vajadused.

 

CNC freesimine on täpne ja automatiseeritud töötlemismeetod, mida kasutatakse erinevate materjalide, nagu metalli, puidu või plastiku, töötlemiseks. Selle protsessi jaoks kasutatakse arvutipõhist juhtimist (CNC), mis võimaldab programmeerida freesimismasinat täpselt soovitud kujude ja mõõtmete lõikamiseks.

CNC freesimise eelised hõlmavad suurt tootlikkust, korduvat täpsust, keerukate kujundite ja detailide lõikamise võimalust ning võimalust töötada mitmesuguste materjalidega. See sobib ideaalselt prototüüpide valmistamiseks, tootmise automatiseerimiseks ja kohandatud osade valmistamiseks.

Freesimine nõuab detailset programmeerimist, et masin saaks teostada soovitud töötlusoperatsioone. Programmeerimisel kasutatakse spetsiaalseid CAM-tarkvarasid, mis võimaldavad luua 3D-mudeleid, luua töötlusteekondi, teha tööriistade valikuid ja määrata töötlusparameetreid. Programm tuleb sisestada masinasse, et see saaks täpselt järgida ettenähtud töötlusprotseduure. Programmeerimine nõuab oskusi ja teadmisi CAD/CAM-tarkvarade kasutamisest ning töötlusprotsesside mõistmisest.

CNC freesimise täpsus võib ulatuda mõnest sajandikmillimeetrist kuni mõne mikromeetrini, olenevalt masinast ja töötlusülesandest. See võimaldab valmistada kvaliteetseid ja täpselt sobivaid detaile.

Materjalid:

  • Metallid: Näiteks alumiinium, teras, roostevaba teras, vask, messing ja titaan. Metallid on populaarsed valikud, kuna CNC freesimine suudab saavutada täpsed mõõtmed ja pinnakvaliteedi.
  • Puit: Sealhulgas puitlaastplaat, vineer, tamm, pöök, mänd ja palju muud. Puidust töödeldavad detailid võivad olla nii funktsionaalsed kui ka dekoratiivsed, leides kasutust mööbli- ja ehitustööstuses.
  • Plastikud: Näiteks akrüül (PMMA), polüetüleen (PE), polüpropüleen (PP), polüvinüülkloriid (PVC) ja polükarbonaat (PC). Plastikust detailide CNC freesimine on laialt levinud valik, kuna see võimaldab keerukate kujundite ja struktuuride valmistamist.
  • Komposiitmaterjalid: Näiteks süsinikkiudkomposiidid ja klaaskiudkomposiidid. CNC freesimine on kasulik ka komposiitmaterjalide töötlemisel, mis leiduvad sageli lennundus-, autotööstuse ja spordivarustuse valmistamises.

Töötlusvõimalused:

  • Pindade freesimine: CNC freesimine võimaldab täpselt ja sujuvalt töödelda erinevate pindade, sealhulgas tasapindade, kumerate pindade ja keeruliste kontuuride freesimist.
  • Soonde lõikamine: CNC freesimine võimaldab lõigata erineva laiuse ja sügavusega soonte, mis võivad olla sirged või kumerad. See on kasulik näiteks kanalite, soonikute või keeruliste tekstuuride loomiseks.
  • Aukude puurimine: CNC freesimise abil saab täpselt puurida erineva läbimõõduga aukusid. See võimaldab kiiret ja täpset aukude loomist, olgu need siis sirged või kaldus.
  • Keerulised 3D-kujude freesimine: CNC freesimine võimaldab keerukate 3D-kujude, nagu skulptuurid, keerukad detaile ja reljeefid, freesimist. See avab ukse loomingulisele disainile ja täpsetele detailidele.
  • Pinna viimistlemine: CNC freesimine võib hõlmata ka erinevaid pinna viimistlemise tehnikaid, nagu lihvimine, poleerimine ja graveerimine. See võimaldab saavutada soovitud lõpptulemuse ja pinnakvaliteedi.

Kasutusalad:

  • Masinaehitus: CNC freesimine on oluline tööriist masinaehitussektoris. Seda kasutatakse erinevate komponentide ja osade, nagu hammasrattad, korpused, kinnitusdetailid jne, valmistamiseks.
  • Elektroonika: CNC freesimine on elektroonikatööstuses hinnatud meetod elektroonikakomponentide, näiteks juhtmete, pesade, paneelide, korpuste jne valmistamiseks.
  • Mööbel: CNC freesimine on kasulik mööblitööstuses, võimaldades täpsete lõigete, soonete ja dekoratiivsete detailide valmistamist. Seda kasutatakse näiteks mööblielementide, nagu lauaplaadid, toolide seljatoed, kappide uksed jne, valmistamiseks.
  • Autotööstus: CNC freesimine leiab kasutust autotööstuses mitmel viisil, näiteks mootorikomponentide, pidurisüsteemide, armatuurlaudade, uksepaneelide jne valmistamisel.
  • Meditsiiniseadmed: CNC freesimist kasutatakse meditsiiniseadmete valmistamisel, näiteks implantaatide, proteeside, kirurgiliste instrumentide jne valmistamisel. Täpsus ja korduvus on eriti olulised meditsiiniseadmete puhul.
  • Kunst ja disain: CNC freesimine võimaldab kunsti- ja disainivaldkonnas luua keerulisi ja unikaalseid skulptuure, reljeefe, dekoratiivseid detaile jne. See annab kunstnikele ja disaineritele võimaluse realiseerida oma loomingulisi visioone.

METAKO pöörab suurt tähelepanu täpsusele ja kvaliteedile CNC freesimisel ja pakub kohandatud lahendusi vastavalt klientide vajadustele. Meie kogenud ja kvalifitseeritud meeskond tagab, et valmistatud detailid vastavad täpselt klientide nõuetele ja spetsifikatsioonidele ning läbivad põhjaliku kvaliteedikontrolli.

et